Linky umění - umění na dotek

09.01.2023

Ve dnech 8. 12. a 12. 12. 2022 se ZŠ Kostelec nad Černými lesy účastnila projektu „Linky umění - umění na dotek". Projekt byl financován Evropskou unií a měl podpořit budoucí umělce. K tomuto účelu nám byly první den poskytnuty prostory zdejšího zámku a ve dni druhém jsme se s žáky i jejich výtvory přesunuli do budovy školy.

Do projektu byli přizváni profesionální výtvarníci: Mgr. Alexandra Koláčková, Mga. Dan Trantina, Em. Prof. Kurt Gebauer, Prof. Ak. mal. Jiří David a Jakub Flejšar. Pod vedením těchto odborníků žáci vytvořili nádherná výtvarná díla, která si pak na vernisáži obhajovali a seznamovali návštěvníky výstavy s tématy a postupy, které při tvorbě využívali. Děti si mohly prakticky projít celým procesem, od tvorby, přes zhotovení plakátu k vernisáži, instalaci svých děl ve výstavní síni, až po veřejnou prezentaci umělecké tvorby.

Jak děti připravily pejskům Vánoce

15.12.2022

Stalo se již tradicí, že naše základní škola pořádá každý rok „Vánoční sbírku pro psí útulek“. Letos proběhla 14.12.2022 pro útulek Dogpoint Lhotky. Ráno v průchodu naší školy bylo opravdu jako v psím království…Naše děti, ale i občané Kostelce přinášeli pejskům teplé deky do kotců, psí pamlsky, piškoty, konzervy, granule, ale i hračky. Během psí sbírky jsme se setkali jen s úsměvy a přáním veselých Vánoc pro pejsky bez domova. Ti je opravdu díky Vám budou mít „štědré“!

Děkuji všem, kteří mají srdce na pravém místě a umí obdarovat ty, kteří to opravdu potřebují. S poděkováním za všechny děti ze ZŠ Paed Dr. Romana Malkovská.

Vánoční trhy 2022

30.11.2022

Poslední listopadová středa proběhla na naší základní škole v duchu prodejních vánočních
    trhů. V aule školy se prodávaly výrobky jak našich žáků, tak i kosteleckých občanů, přátel
    naší školy. Vánoční atmosféru završilo vystoupení pěveckého sboru pod vedením pí uč.
    Ireny Moosové. Žáci devátých a osmých tříd nám zpříjemnili podvečer svým zpěvem nejen
    vánočních písní. Děkujeme všem rodičům, kteří nás podpořili svou účastí i pečenými
    dobrotami. Těšíme se na příští rok a přejeme všem klidné prožití vánočních svátků a do
    nového roku 2023 zdraví, klid a splnění všech přání.

Tradiční vánoční výstava

Základní škola Vás zve na tradiční vánoční výstavu 30.11.2022 10:00-16:30.

Andělské zpívání

Pozvánka na Andělské zpívání ŠD v kapli sv. Vojtěcha dne 13.12.2022 od 17 hod.

Vodácký kurz

27.06.2022

V období od neděle 12.6. do pátku 17.6. se vybraní žáci devátých ročníků zúčastnili vodáckého kurzu. Celkem 43 žáků.....

Obhajoba absolventských prací

27.06.2022

V průběhu měsíce června čekal na žáky devátých ročníků zajímavý okamžik v podobě obhajoby absolventských prací formou prezentace před publikem. Během devátého ročníku bylo úkolem každého žáka si zvolit téma práce, kontaktovat vedoucího a postupně zpracovat práci a připravit prezentaci.

Den dětí

07.06.2022

V pátek 3.6. od 8 hodin po delší pauze proběhl na naší škole opět Den dětí. Akci pro spolužáky z 1.– 5. ročníků připravili žáci 9. C. Všichni si vyzkoušeli různé sportovní soutěže, hry na postřeh, zručnost, opekli si špekáčky a ochutnali koláčky, které jim upekly naše kuchařky. Zpestřením byla prohlídka hasičské techniky a děti si mohly i vyzkoušet hasičské dovednosti.

Červeno - modré zpívání 2022

07.06.2022

Po dvouleté nucené pauze jsme se dočkali i my. Covid je pryč, škola začíná zase kulturně žít a my jsme mohli opět zorganizovat již tradiční charitativní sérii našich pěveckých vystoupení.

Ve čtvrtek 26.5. 2022 - po zvukové i pěvecké zkoušce - nastoupili žáci 7.A, 8.A,C,D  a 9.A,B,C,D třídy na podium místní sokolovny. Od 9h zde začal program pro spolužáky, učitelé a také děti ze školky, tj. děti dětem J  Bylo to vyčerpávající, ale krásné dopoledne plné dětských, pubertálních, módních i dospělácky vážných písniček. U většiny z nich se k nám mohli diváci připojit, vytvořit tak mega sbor a to bylo moc fajn. Opět nás dostala bezprostřednost a radost těch nejmenších, kteří celou dobu tleskali, zpívali, vrtěli se do rytmu a měli „rohlík“ na tváři.

Plavání 2. a 3. tříd v roce 2020 a 2021

12.06.2020

Vyúčtování plavání 2020 (únor – březen)

Plavání únor – červen 2020 bylo přerušeno 11.3. a končí. Plavecká škola vrací příslušnou částku za lekce, které se nemohly uskutečnit.