• Novinky

  Novinky


 • Školní rok je za námi…

  Školní rok je za námi…

  28.06.2024

  Další školní rok končí a škola za chvíli utichne, ale to neznamená, že se v ní nic nebude dít.

  Třídy se pomalu ale jistě budou připravovat na své žáky, od září se v naší škole bude potkávat již 970 dětí. Budou probíhat různé opravy a malování po budově, oprava střechy nad výdejnou školní jídelny, chystáme se opravit trampolínu a další nutné akce…

 • Školní štafety 2024

  Školní štafety 2024

  27.06.2024

  Na závěr školního roku 2023-24 se konaly tradiční školní štafety. Bylo slunečné a teplotně příjemné počasí. Ve většině štafet běželo za třídu 10 nejrychlejších chlapců a dívek. Vítězné štafety obdržely putovní poháry. Některé štafety byly svými výkony velmi vyrovnané. Naši deváťáci si v oblečení Šmoulů a různých převleků obešli s hudebním doprovodem svá poslední dvě kola na základní škole.

 • Barevný týden

  Barevný týden

  21.06.2024

  Růžový pátek - i chlapci to dali :-)

 • Den bez tašek

  Den bez tašek

  21.06.2024

  Žákovský parlament vyhlásil dnešek "Dnem bez tašek". Mnohé děti nás svou fantazií příjemně překvapily. Místo aktovek si přinesly školní pomůcky a svačiny v různých košíčkách, krabicích od bot, pytlích nebo dokonce koších na odpadky, hrncích, obalech na hudební nástroje a podobně. Děkujeme všem zúčastněným za zlepšení všeobecné nálady.

 • Barevný týden a den bez tašek

  Barevný týden a den bez tašek

  21.06.2024

  V týdnu od 17.6. do 21.6. v naší škole zorganizoval žákovský parlament již druhý ročník barevného týdne. Podstata barevného týdne spočívá v tom, že je pro každý den v týdnu vybrána jiná barva, ve které žáci přijdou oblečeni. I malý doplněk stačí!

 • Výstava výtvarných prací žáků ZŠ Kostelec and Černými lesy

  Výstava výtvarných prací žáků ZŠ Kostelec and Černými lesy

  20.06.2024
  V měsíci květnu se opět v Muzeu hrnčířství uskutečnila výstava výtvarných prací žáků ZŠ v Kostelci and Černými lesy. Bylo zde možno spatřit nejen výtvarná díla uvedená v rámci výtvarné výchovy na základní škole, ale i výsledky každoročního výtvarného projektu EU „Linky umění", ve kterém se žáci seznamují s různými výtvarnými technikami. Žáci zde pracují pod vedením kvalifikovaných výtvarníků, kteří působí nejen v ČR, ale i v zahraničí. 
  Výstava sklidila pozitivní ohlasy žáků, budeme se těšit na příští rok.
   
 • "Neviditelné umění"

  "Neviditelné umění"

  20.06.2024
  Žáci naší školy se připravují na výstavu fotografií s názvem „Neviditelné umění".
  Výstava je souborem děl, v nichž žáci představují nejen svou uměleckou činnost, nýbrž i schopnost vidět umění v běžných každodennostech, která je dětem tolik vlastní. Je pozvánkou do jejich přirozeně umělecké duše, která dříme někde hluboko v každém z nás. Splňuje tak pradávný účel umění, tedy spojovat lidi různých generací a různého původu. 
   
 • Čtvrťáci na dopravním hřišti

  Čtvrťáci na dopravním hřišti

  20.06.2024

  Možnost získat průkaz cyklisty před prázdninami dostali naši čtvrťáci ve středu 19. června 2024. Třídy 4.B a 4.A navštívily dopravní hřiště v Říčanech a od plánu získat průkaz je neodradilo ani velmi horké počasí. Žáci se soustředili na zodpovězení záludných otázek z dopravní výchovy a následně své umění potvrdili při jízdě na kole. Prokázali, že zvládají teorii i bezchybnou jízdu. Na závěr svého snažení si téměř všichni převzali od lektorek po zásluze průkaz cyklisty. Odměnou jim byl potlesk spolužáků. Veškeré znalosti a vědomosti určitě hrdě využijí během letních prázdnin.

 • Barevný týden

  Barevný týden

  20.06.2024

  Modrá je prostě dobrá :-)

 • Barevný týden

  Barevný týden

  19.06.2024

  Lidské oko je nejcitlivější na zelenou barvu, což je výsledek evoluce, neboť na Zemi je, díky chlorofylu v rostlinách, právě zelená barva nejvíce rozšířená. A nejvíce rozšířená byla dnes i u nás ve škole :-)

  Bude se zítra škola modrat?