Lesní pedagogika

25.01.2023

V úterý 24. ledna se naši žáci 3. a 4.ročníku sešli na nádvoří zámku a společně s pedagogy lesnické fakulty slavnostně zahájili den. Poté se jednotlivé třídy pěšky přemístily do lesních porostů za zámkem. Pro každou třídu byl připraven program lesní pedagogiky, který vytvořili a zrealizovali vždy 3 studenti fakulty, jako závěrečné ukončení předmětu Lesnická osvěta a lesní pedagogika.

Lyžařský výcvik 7.A+ 7.B

25.01.2023

Výběr z hodnocení lyžáku několika účastníky:

Bylo to nejlepších 7 dnů na světě.

První dny tam nebyl sníh, ale to mi nevadilo, chodili jsme na  procházku k rozhledně.

Byli jsme na výletech u rozhledny Štěpánky, u Mumlavských vodopádů a na 23 kilometrovém výletu.

Našel jsem si nové kamarády.

4. den měl na starost pan učitel Zeman. Takže tenhle den byl celkem namáhavý, hned ráno jsme šli běhat s běžkami na ramenou, ale je dobrý, že holky měly jenom hůlky.

Udělal jsem pokroky v lyžování.

Třetí den jsem jeli na Tandvalský Špičák. Tam jsme se rozdělili na tři skupiny. Poprvé jsem furt padala, ale pak mi to začalo jít.

Dal bych si znova borůvkové knedlíky a byl bych tam ještě tak týden.

Co bylo hrozné, že jsme čekali na vlek 50 minut. Ale byl to i tak nej lyžák!

Dík všem za těch 7 dnů.

A vedoucí byli nejlepší.

Lyžařský výcvik 7.CDE

25.01.2023

Hlášení ze svahu: Jak můžete vidět na přiložených fotografiích - počasí nám stále přeje!

26.1.  Kurz 7.CDE má velké štěstí na počasí. V sobotu jsme navštívili rozhlednu Štěpánku. Od neděle již jezdí vleky. Všichni už lyžují dle svých schopností.

Informace k čipovému systému k vyzvedávání dítěte ze ŠD

24.01.2023

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

připravili jsme pro Vás a Vaše děti novinku ve způsobu vyzvedávání dětí ze školní družiny. Z bezpečnostních a hygienických důvodů není rodičům vstup do školy povolen, vyzvedávání dětí bude tedy možné pomocí čipů. Jedná se o elektronický systém, vyvinutý přímo pro družiny základních škol.

Návštěva planetária

17.01.2023

V pondělí 16. ledna 2023 navštívili žáci třídy 5. C pražské planetárium, kde se zúčastnili výukového programu "Vesmír kolem nás". Při projekci se žáci seznámili s nejdůležitějšími objekty Sluneční soustavy. Dozvěděli se zajímavé informace o Slunci, Zemi, Měsíci, ale i dalších planetách, hvězdách či kometách. Chvílemi si v příjemném prostředí planetária připadali jako v raketě letící do nejvzdálenějších koutů vesmíru. Na noční obloze mohli spatřit souhvězdí a zároveň se dozvěděli, jak vznikl jejich název.  Na rozloučenou s planetáriem dostali žáci informaci, které planety lze spatřit na noční obloze pouhým okem právě v tomto období. Již večer z nich mohou být malí hvězdáři.

Linky umění - umění na dotek

09.01.2023

Ve dnech 8. 12. a 12. 12. 2022 se ZŠ Kostelec nad Černými lesy účastnila projektu „Linky umění - umění na dotek". Projekt byl financován Evropskou unií a měl podpořit budoucí umělce. K tomuto účelu nám byly první den poskytnuty prostory zdejšího zámku a ve dni druhém jsme se s žáky i jejich výtvory přesunuli do budovy školy.

Do projektu byli přizváni profesionální výtvarníci: Mgr. Alexandra Koláčková, Mga. Dan Trantina, Em. Prof. Kurt Gebauer, Prof. Ak. mal. Jiří David a Jakub Flejšar. Pod vedením těchto odborníků žáci vytvořili nádherná výtvarná díla, která si pak na vernisáži obhajovali a seznamovali návštěvníky výstavy s tématy a postupy, které při tvorbě využívali. Děti si mohly prakticky projít celým procesem, od tvorby, přes zhotovení plakátu k vernisáži, instalaci svých děl ve výstavní síni, až po veřejnou prezentaci umělecké tvorby.

Vánoční přání

21.12.2022

Vážení rodiče, prarodiče a přátelé školy,

chtěla bych vám za celou naši školu popřát krásné a klidné Vánoce a do nového roku co nejvíce štěstí, osobních i pracovních úspěchů a hlavně co nejvíce zdraví vašim nejbližším a nejmilejším a ze života samou radost.

Lenka Rosensteinová, ředitelka školy

Andělské zpívání

19.12.2022

Magické datum 13.12.2022 znamenalo pro naše malé velké zpěváky jediné. Konečně!  Andělské zpívání v kapli sv. Vojtěcha na kosteleckém zámku. I přes poměrně velkou nemocnost dětí přišlo 112 natěšených zpěváčků, kteří chtěli svým zpěvem potěšit rodiče a poděkovat jim za lásku a péči. Připravili si 12 známých i méně známých koled a zimních nebo pohádkových písniček. Na závěr překvapili nádhernou a pěvecky náročnou skladbičkou Ave Maria od France Schuberta.

Vánoční turnaj ve florbale

19.12.2022

Ve čtvrtek 15.12.2022 proběhl mega turnaj ve florbale. Teamy tvořily jednotlivé třídy, v ročnících hrály teamy každý s každým. Za vítězný zápas byly 2 body, za remízu 1 bod a za prohru nebyl bod žádný. Celkem se odehrálo 22 zápasů a z toho naštěstí jen 2x musely proběhnout nájezdy. A to proto, že o vítězi nešlo rozhodnout jinak.

Chtěla bych poděkovat všem hráčům za sportovní chování v rámci fair play, za jejich obrovské hráčské nasazení a touhu zvítězit. Všichni respektovali pravidlo, že rozhodčí má vždycky pravdu, takže se celý turnajový den obešel bez komplikací.

Vánoční turnaj v pavolejbale trojic

16.12.2022

V úterý 13. 12. 2022 se po dvouleté pauze konal turnaj trojic v pavolejbale. V kategorii 6. a 7. tříd se turnaje zúčastnilo 19 trojic. Ve starší kategorii 8. a 9. tříd soutěžilo 14 trojic. Hrálo se na dvou hřištích. Polovina postoupila do finále A a zbytek porovnal své dovednosti ve finále B. Své spolužáky přišli na tribunu haly podpořit některé třídy. Konečné výsledky: