• Akce tříd

Výlet do Země Keltů v Nasavrkách

Výlet do Vodního domu v Hulicích

18.09.2022

Ve čtvrtek 15. září se třídy 4. B a 4. C vydaly k vodní nádrži Švihov na výlet s výukovým programem. Jelikož voda přitahuje vodu, celé dopoledne propršelo a výukový program byl zvenku přemístěn do interiéru Vodního domu. To ale nebylo vůbec na škodu a s programem Trampoty bolena Bolka jsme se dozvěděli hodně o živočiších žijících u vody místní největší evropské vodní nádrže, nakrmili jsme raky v hmatovém akváriu a měli zajímavé zážitky z vnitřní expozice.

Letiště Kbely

24.06.2022

Ve dnech 15.6. a 22.6. 2022 se žáci 1. ročníku zúčastnili exkurze na vojenské letiště Kbely. Žáci viděli ukázku dravců, kteří bedlivě střeží letecký prostor. Jako výsadkáři si mohli si vyzkoušet padák, prohlédnout si vrtulníky a na chvíli se stát piloty.

Velký úspěch u prvňáčků získali hasiči. Žáci si prohlédli hasičské auto a jeho vybavení, vyzkoušeli si hasičskou výstroj a záchranu člověka. Za zvuku sirén byli osvěženi v parném dni proudem vody.

Děkujeme všem, kteří nám umožnili tento nezapomenutelný zážitek.

Pěší výlet 3.BC do Kozojed

14.06.2022

Všechny děti, které se dnes zúčastnily pěšího výletu do Kozojed si zaslouží velikananánskou pochvalu. Kozojedská děvčata ze 6.A si u místního kiosku pro obě třídy připravila malou olympiádu, občerstvení a medaile, které už asi všichni stihli sníst :-) Užili si to malí i velcí. Děkujeme paní asistentce Martině Bornhorstové a paní Marušce Helmichové za účinnou pomoc a spolupráci :-) Už teď se těšíme na další společnou akci :-)

Vánoční koleda 4.AB

21.12.2019

Ve čtvrtek 19. prosince navštívily třídy 4.A a 4.B divadlo Gong v Praze. Děti zhlédly hru Vánoční koleda.

Dílna Muzea Říčany

21.12.2019

V průběhu prosince si děti prvního stupně vyrobily své andílky ve spolupráci s Muzeem v Říčanech.

Ukázková hodina rugby

19.11.2019

V pátek 15.11.2019 proběhla v hale Sokolovny v Kostelci nad Černými lesy ukázková hodina
    s představením rugby. Ukázku vedli trenéři týmu Rugby Babice, kterým asistovali i hráči tohoto týmu a
    zároveň naši žáci. Jedním z nich byl i Petr Tesař, který patří k oporám týmu a v tomto sportu se našel.
    Žáci 5.B a 6.A se dozvěděli něco málo o historii tohoto sportu, stručný výčet pravidel a pak si mohli
    vyzkoušet v praktické části různé druhy přihrávek, přijetí přihrávek a oblíbenou skládku. Děkujeme za
    ukázkovou hodinu. Ve středu 20.11.2019 budou mít stejnou možnost 5.C a 6.C a 5.A a 6.D a v úterý
    26.11. 5.D a 6.B.