Výstava obrazů malíře Gustava Kruma


20.02.2023

 Ve dnech 9. a 10. 2. navštívili žáci 5., 7. a 8.ročníků ZŠ Kostelec nad Černými lesy zdejší muzeum, kde v těchto dnech probíhala výstava obrazů malíře  Gustava Kruma. Průvodce touto výstavou nám dělal pan  Jiří Filípek. Dětem byl kromě vystavených děl představen též život již zesnulého umělce. Žáci v průběhu prohlídky kladli otázky, na něž jim bylo vždy odpovězeno a celkově o akci projevovali zájem. K vidění zde byly jak barevné malby, vypracované technikou kombinující temperové barvy a tuš, tak skici sloužící jako jejich předloha. Díla na této akci mohou být viděna v mnoha dobrodružných i vědeckých knihách, setkat se s nimi je však možné i v časopisech. Žáci byli seznámeni též s pojmem litografie a pracovním postupem využívaným při této výtvarné technice. Pohled na vystavená díla a životní příběh umělce, který je  vytvořil, žáky nadchl. 

← zpět na seznam článků