Voda 2024


13.06.2024

Průběžný report. Vybraná společnost již brzy se loučících žáků devatých ročníků se v neděli 9.6. hnedle po obídku sešla v Říčanech na vlakovém nádraží. Odevzdání nezbytných dokladů a cesta směr Praha hl.n., dokoupení proviantu a expres nach Vyšší Brod. Cesta vlakem utekla jako voda a už jsme byli v kempu ve "Vyšáku". Postavení stanového městečka, večeře a klid ve spacáku. Ráno nás přivítalo sprchou z nebes a někteří již předčasně okusili jaké to je mít vše mokré. Dopoledne přijeli "Cvoci" (rozumějte chlapíci odkojeni Vltavou z cestovní kanceláře CVOK), nezbytná instruktáž a už se 21 posádek vydalo brázdit Vltavu. 

Po počáteční nejistotě všichni zjistili, že to je pohodička a zhruba po padesáti metrech už byla prozkoumána i teplota vody. Po projetí všech 3 jezů už bylo plavců více, někteří s jásotem i opakovaně. První úsek Vyšší Brod-Rožmberk zdolán. Opět vše vybalit, zkusit vysušit, odchod přes hrad Rožmberk na véču a návrat do kempu. Hrábnutí do strun, pokus o zpěv a hajdy na kutě (teda spíš na karimatku). Ráno výborná snídaně, vše sbalit a zase do vln. Obměněné posádky, peřeje, meandry a krásný úsek Rožmberk-kemp u Vikinga s mezizastávkou na doplnění kalorií v Branné. Vylévání vody z lodí již mistrně ovládáme. Háčci i kapitáni zaučeni. Dílčí cíl splněn. 

Fotogalerie / voda 24


← zpět na seznam článků