Únor 2021 ve školní družině


15.03.2021

Únor ve školní družině byl plný sněhových radovánek.

I když mrazivé počasí nepřálo stavění sněhuláků, vyzkoušely si děti alespoň vyšlapávání obrazců a kreslení klacíky do jiskřivého sněhu.

    Četbou a povídáním jsme si připomněli pohádky a básničky (nejen se zimní tématikou) a některé jsme se pokusili ztvárnit scénkou a jiné výtvarnými pracemi. Při čtení pohádek jsme si i zasoutěžili, když děti z krátkých ukázek hádaly, k jaké pohádce ukázka patří.

    K měsíci únoru patří i masopustní veselí, a tak jsme nemohli zapomenout na tvorbu masek. Děti se velmi snažily a masky zvířat, pohádkových bytostí a jiných dětských hrdinů se jim velmi povedly.

    Nezapomněli jsme ani na neustálé opakování (v této době velmi důležité) zásad osobní hygieny. Jak pečovat o svoje tělo a co je důležité pro naše zdraví. Vysvětlili jsme si, že ve zdravém těle je zdravý duch, ale platí to i naopak.

    Na konci února jsme se museli (bohužel) opět na nějaký čas rozloučit s heslem: “Buďme negativní s pozitivní myslí a úsměvem.”

Fotogalerie / Únor 2021 ve školní družině


← zpět na seznam článků