Průša pro školy


20.05.2022

Naše škola se zapojila do projektu „Průša pro školy“, jehož cílem je rozvoj kreativity a technického myšlení prostřednictvím nových populárních technologií.

Cílem tohoto programu bylo s žáky vytvořit svůj vlastní projekt „Model černokosteleckého náměstí“. Podmínkou bylo proškolení učitelů, vytvoření dokumentace - osnova, 3Dmodely, fotografie z realizace projektu, návod k modelování.  Žáci se naučili základy 3D tisku a práce s modelovacím programem Autodesk Tinkercad.

Projekt se nám podařilo úspěšně zrealizovat a získali jsme pro školu 3D tiskárnu PrusaMINI+.

Vytvořené modely byly následně vytištěny na 3D tiskárně. Žáci namalovali na podkladovou desku dopravní infrastrukturu, park, cestička, chodníky. Následně pomocí tavné pistole budovy přilepili na určené místo.

Projekt je možné prohlédnout zde: https://www.printables.com/cs/education/172589-3d-model-namesti-mesta-kostelec-nad-cernymi-lesy

Fotogalerie / Průša do školy


← zpět na seznam článků