Lyžařský výcvik – den sedmý a osmý


19.01.2024

Čtvrtek byl zasvěcen sjezdovému lyžování. Po tradiční královské snídani formou švédských stolů jsme se vydali na sjezdovku. Pár sjezdů, zahřátí svalstva na špičkový výkon a už se první závodníci ocitli na startu super obřího slalomu na pověstném svahu U Čápa. První kolo proběhlo hladce, všichni dojeli a dokonce nikdo ani neminul branku. Druhé kolo již bylo více odvážné, závodníci do toho „šlapali“, což vyústilo v pár minutých branek, ale většina si svůj čas vylepšila. Obídek, chvilka klidu, kopýtka nahoru a poslední odpoledne na lyžích. Musíme upřímně říci, že se s námi hory nerozloučily úplně přívětivě. Ledovka, zmrzlý sníh a prudký vítr. I tak jsme zvládli několik jízd a vyzkoušeli si zase jiných povrch. Vše proběhlo bez úrazu, což je to hlavní. Pobalit lyže a důležitou bagáž. K večeři famózní burgery, následovalo vyhlášení superobřího slalomu a kombinace (běžky + sjezd), zhodnocení kurzu a disko trysko s prodlouženou večerkou. Po počátečním ostychu to naši tanečníci vzali za správný konec a Vlastík Harapes by nad některými tanečními figurami oněměl úžasem.

Poslední den patří už jen balení a loučení. Na tomto místě se sluší poděkovat všem, kteří chod kurzu zabezpečili. Jmenovitě: Renata Kafková, Jindřiška Havlíčková, Martin Sandholc, Michal Šimon a Martin Zeman. Poděkování patří i vedení ZŠ za umožnění konání této akce. Díky moc všem a snad se příští rok opět setkáme na svazích našich hor.

 

Lyžařský výcvik – den sedmý a osmý

Fotogalerie / Lyžák 23 D7,8


← zpět na seznam článků