Lyžařský výcvik – den čtvrtý


16.01.2024

Další krásné zasněžené ráno. Dobrá snídaně je základem úspěšného dne, tak tomu bylo i u nás. Dopoledne jsme se rozdělili na dvě skupinky, první vzala čertovská prkýnka a šla vstříc novému prašánku brázdit svah v místním ski areálu. Druhá skupinka vzala užší ski (rozuměj běžky) a vydala se na běžkařský okruh pod rozhlednou Štěpánka. Někteří polykali své první metry na běžkách, takže bylo i dost prostoru pro rytí ústy v zemi, což je také určitá příprava do života a budování mentální odolnosti. ? V poledne vydatná krmě, nástup do autobusu a odjezd směr Harrachov. Následovala prohlídka sklárny, práce sklářů, návštěva muzea skla a hlavně návštěva prodejny s výrobky sklářů. Do éteru prosakovaly zprávy, že je sklářství v krizi, proto jsme napli všechny síly a do místní ekonomiky napumpovali slušnou částku. Všichni odcházeli ověšeni výrobky jak vánoční stromeček. Zase bude lépe, děti měly dobré srdce. Rozchod znamenal již jen třešničku na dortu, hoteliéři a majitelé krámků roztahovali červené koberce pro zákazníky z řad našich frekventantů kurzu. Poté již jen návrat zpět do chalupy, večeře, tradiční večerní program, důkladná očista těla a zalehnutí do peří.

Lyžařský výcvik – den čtvrtý

Fotogalerie / Lyžák 23 D4


← zpět na seznam článků