Lyžařské kurzy


06.02.2023

V letošním školním roce se konaly dva lyžařské výcvikové kurzy od 14. 1. do 21. 1. pro 7. A a 7. B, dále navázal kurz pro 7. C, 7. D a 7. E. Oba kurzy měly zázemí v chatě Pod Štěpánkou v Příchovicích. Kurzů se celkem zúčastnilo 64 žáků. První kurz měl bohužel špatné sněhové podmínky a musel za sněhem dojíždět na sjezdovku do Tanvaldu. Žáci druhého kurzu si své dovednosti osvojovali na sjezdovce U čápa a na běžeckých tratích pod rozhlednou Štěpánka. Výcvik prvního kurzu vedli: Martin Zeman, Martin Sandholc, Josef Holub a zdravotnice Lucie Sandholcová. Druhý kurz vedli: Jindřiška Havlíčková, Michal Šimon, Ladislav Dobeš a zdravotnice a Renata Kafková. Součástí výcviku obou kurzů byla i poutavá přednáška pracovníka Horské služby Jizerských hor p. Masaříka s ukázkou vybavení a techniky.

   

V době odpočinkového odpoledne se podařilo zajistit dopravu do Harrachova a žáci tak mohli již tradičně navštívit sklárnu a muzeum skla v Harrachově, kde si prohlédli ruční výrobu foukaného skla a na památku si zakoupili drobné výrobky. Oba kurzy navštívila i paní ředitelka.

    Na závěr druhého kurzu porovnali žáci své dovednosti ve slalomu a v běžeckém závodě.

Fotogalerie / Lyžařské kurzy 23


← zpět na seznam článků