Den Země


02.05.2023

V rámci oslav Dne Země, projektového vyučování a navázání užší spolupráce s partnerskou organizací Lesy ČZU se žáci 3.D (tř. uč. Havelková) a 4.C (tř. uč. Sieglová) v úterý podíleli na výsadbě nového lesa v krásném údolí Šembery v Kozojedech. Ve čtvrtek je pak následovali mladší kolegové ze 2.B (tř. uč. Králová) a ze 2.C (tř. uč. Prokopová). Doprovod v oba dva dny jim dělal výborný pan hajný a odborník na svém místě - Ing. Michal Třeštík, který dětem poutavou formou vysvětlil, co obnáší práce lesníka, co vše se týká péče o les a zmínil i spoustu dalších témat týkajících se ekosystému lesa. Počasí nám přálo, pracovní morálka byla vysoká, takže nejen z těchto důvodů během dvou dnů žáci vysázeli desítky nových sazenic jedlí a buků a na vlastní kůži si zkusili, co všechno obnáší zasadit jednu jedinou sazeničku malého stromku. 

Den Země

Naučili se používat pracovní nástroje, měřit spon sazenic, vykopat jamku, správně zasadit sazeničku a spoustu dalších činností. Po práci bylo potřeba naplnit hladové žaludky, malá svačinka v podobě buřtíků určitě přišla všem vhod. Pevně věříme, že i díky této zkušenosti si žáci budou více vážit přírody a budou o ni s láskou pečovat. Tímto moc děkujeme panu Třeštíkovi a Lesy ČZU za výbornou spolupráci, která má zcela jistě smysl.                  

Fotogalerie / Den Země 2023


← zpět na seznam článků