Den učitelů - akce "Učí deváťáci"

Tento týden jsme oslavili Den učitelů dlouholetou tradiční akcí "Učí deváťáci".

Každý, kdo byl kdy učitelem ví, že se toho naučíme mnohem více, když vyučujeme, než když nás někdo vyučuje. Starší děti si rozšiřují vědomosti a zkušenosti prostřednictvím vysvětlování. Učení mladších je baví a berou ho ohromně zodpovědně, což by mohlo být pro někoho překvapivé.

Den učitelů - akce "Učí deváťáci"

My dospělí si lichotíme, když si myslíme, že jsme nejlepšími vzory, rádci a učiteli našich dětí. Děti se ale mnohem více zajímají o ostatní děti než o nás. Zvláště se zajímají a jsou připravené učit se od těch, kteří jsou o trochu starší a o trochu dále ve vývoji, ale ne příliš. Rády se učí od ostatních dětí. Za prvé, je to často jednodušší. Dětský učitel je blíže k problémům žáka než dospělý, neboť podobnými problémy procházel relativně nedávno.

A deváťáci si vyzkoušeli na vlastní kůži, jaké to je stát na opačné straně pomyslné barikády :-) Přejeme jim, ať si tuto zkušenost, své pocity zapamatují a využijí ve svém daším vzdělávání.

Fotogalerie / Učí deváťáci 2022