Aktuální informace z naší školy

Autor: ZŠ Kostelec <(at)>, Téma: , Vydáno dne: 06. 04. 2018

Do pěkného prostředí nově otevřené kontejnerové školy, která má kapacitu 120 žáků, se ve středu 11.4.2018 přemísťují čtyři třídy - 1.B, 2.D, 3.C a 3.D.

V současné době tam ještě probíhají poslední úpravy jako montáž zábradlí, instalace nábytku, osoušečů rukou, žaluzií, osvětlení, probíhá vybavení kabinetu počítačovou technikou. Do dvou ze čtyř nových tříd jsme dokoupili i interaktivní tabule. Budova je vybavena vrátníkem a bezpečnostními dveřmi. Třídy budou po skončení vyučování sloužit zároveň jako prostory pro čtyři oddělení školní družiny. Kontejnerová škola má zbudovaný bezbariérový přístup. Projekt Výstavba objektu kontejnerové školy pro ZŠ Kostelec nad Černými lesy byl podpořen z programu Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálních škol v okolí velkých měst.

Ve staré budově školy se chystá oprava 2. patra do náměstí (učebny i chodby) - podlahy a rozvody vody, odpady. Firma vybraná ve výběrovém řízení bude zahajovat práce v nejbližší době a my doufáme, že příští rok se v potřebných opravách bude pokračovat i 1. patrem staré budovy, je to už 117 let stará dáma.

Současně se připravujeme na modernizaci pracovny dílen, na kterou jsme získali dotaci v projektu Pracovna dílen a praktických činností v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Pracovna dílen by měla být zrekonstruovaná včetně nového vybavení do jednoho měsíce a plynule budeme pokračovat v modernizaci pracoven fyziky, chemie, laboratoře chemie, malé jazykovky a pěstitelských prací, na které jsme získali dotaci projektem Odborné pracovny pro inovaci výuky z Integrovaného regionálního operačního programu, výzvy Infrastruktura základních škol.

Ale i venkovní prostory, hřiště a zahrady se dočkají tolik potřebných úprav. Konečně nám snad počasí umožní v příštích týdnech urovnat povrch zahrady, zahradu oset trávou a upravit i zeleň v okolí. Pomoc nám přislíbilo KRPŠ při naší škole a my se těšíme, že zahrada zase bude celý rok sloužit našim dětem a hlavně žákům ŠD.

Toto jsou jen ty největší provozní akce, které nás na konci školního roku čekají a sami vidíte, že se opravdu nebudeme nudit.

Prosíme o trpělivost a toleranci a věříme, že všechny problémy, které by mohly nastat - a určitě nastanou - společně zvládneme a naše škola bude zase o něco krásnější a hlavně bezpečnější.