V úterý 13.listopadu se třídy 3.AB vydaly na exkurzi do svíčkárny a čokoládovny Rodas.
Ve svíčkárně si děti obarvily a ozdobily dvě svíčky polevou ,,STARWAX, naplnily si sáček koupelovou solí s esenciálním olejem, vykrojily si vlastní mýdlo.
V čokoládovně odlévali žáci tabulky čokolády a následné zdobili dle vlastní fantazie různými ingrediencemi /lyofilizované ovoce,oříšky,mandle,pistácie/. Dále malovali čokoládovými barvičkami na čokoládový odlitek. Dostali čokoládu se lžičkou, ze které mohou vyrobit horkou čokoládu. Vše si samozřejmě zabalili a odnesli s sebou domů. Součástí akce byla i ochutnávka a shlédnutí videa od sklízení kakaových bobů po výrobu čokolády.

( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* Vánoční výstava
Vydáno dne 14. 11. 2018 (27 přečtení)

Dne 29.11.2018 od 9 do 16.30 hodin se v aule školy koná Tradiční vánoční výstava spojená se Dnem otevřených dveří.
Prodej výrobků žáků a místních prodejců - šperky, vánoční dekorace, věnce, voňavé dárečky...
Občerstvení. Malování na obličej. Malování perníčků a výroba ozdobiček z papíru.
V 16.00 hodin vystoupení pěveckých sborů paní učitelky Moosové.
Přijďte si užít adventní čas. Těšíme se na vás.
Prosíme laskavé maminky a babičky o upečení perníčků, vánoček, bábovek, koláčů apod. pro obohacení sortimentu našeho občerstvení. VELICE DĚKUJEME.

* Září 2018 ve školní družině
Vydáno dne 06. 11. 2018 (53 přečtení)

Prázdniny skončily a nastal nový školní rok. Ve školní družině jeden z nejpernějších měsíců.

* S country tanci do stodoly
Vydáno dne 05. 11. 2018 (64 přečtení)

Tento týden 5. a 6. listopadu se žáci prvního stupně účastní tanečního pořadu ve školní tělocvičně, který nese název S country tanci do stodoly.
Z přiložených fotografií je zřejmé, že se u toho dobře bavili a snad se i něco naučili.

* Exkurze do ZOO
Vydáno dne 15. 10. 2018 (80 přečtení)

9. října 2018 se žáci 7. ročníků zúčastnili odborné přírodopisné exkurze do ZOO Dvůr Králové nad Labem, kde absolvovali výukový a zážitkový program se zoolektorem, při kterém seznámili s vybranými skupinami zvířat a jejich chovem v ZOO.
S. Ottomanská

* Pomáháme lesním zvířatům
Vydáno dne 11. 10. 2018 (51 přečtení)

Vyhlašujeme velkou sbírku kaštanů, žaludů a bukvic jako příkrm pro lesní zvěř!
Prosíme, noste tyto plody do školy a dávejte je do označené sběrné nádoby v blízkosti průjezdu školy.
Děkujeme za každý kaštan!
Odměnou budou vánoční stromečky pro naši školu.
Pomáhejme zvířatům a lesu!

Žáci ZŠ Kostelec nad Černými lesy

* Krajské kolo v přespolním běhu
Vydáno dne 10. 10. 2018 (63 přečtení)

V úterý 9.10. se naši běžci z kategorie 4.-5. ročníku zúčastnili Krajského kola v přespolním běhu v Kutné Hoře. Po příchodu na stadion nebyla vidět vyznačená trať, protože ji zahalovala hustá mlha. Naštěstí se před startem mlha rozplynula a chlapci se na trať dlouhou 1 200 metrů vydali již za slunečného počasí. Vedli si velice dobře. Nejlepšího umístění dosáhl Dan Lenz, který ze 40 chlapců doběhl na 4. místě.
Rozhodovalo pořadí jednotlivců. Vítězem se stalo družstvo s nejmenším součtem pořadí. Náš součet pořadí stačil na krásné 2. místo. Chlapci obdrželi stříbrné medaile. Reprezentoval nás Dan Lenz, Tomáš Voříšek, Jakub Holub, Petr Bradáč, Matouš Syrový a Jakub Morávek.

* Kroužky
Vydáno dne 01. 10. 2018 (1807 přečtení)

Děti obdržely leták s nabídkou kroužků, které povedou pedagogičtí pracovníci naší školy.

( ZŠ Kostelec | Informační e-mailVytisknout článek )

* Přespolní běh
Vydáno dne 30. 09. 2018 (64 přečtení)

V úterý 25. 9. se 35 žáků naší školy zúčastnilo okresního kola v přespolním běhu v Kolíně. V každé věkové kategorii za chlapce a dívky běželo 6 členné družstvo. Nejlepší 4 umístění se započítala do celkového bodování. Pěkného výsledku dosáhly dívky v kat. 8.-9. roč., které skončily na 4. místě, dívky v kat. 4.-5. roč. obsadily 5. místo a chlapci 8.-9. roč. skončili na 8. místě.

Vynikající výkon podali chlapci v kategorii 4.-5. ročníku, kteří okresní kolo vyhráli v konkurenci 10 týmů. Z 60 chlapců doběhli naši na 1., 6., 11. a 12. místě. Další dva chlapci se umístili do 20. místa. Družstvo si vybojovalo postup do krajského kola, které se bude konat v Kutné Hoře.

* Ukázka street dance
Vydáno dne 19. 09. 2018 (82 přečtení)

Ve středu 19.9. se žáci 1.-6. ročníků zúčastnili ve školní tělocvičně ukázky Taneční akademie BDS. Seznámili se s historií street dance, s různými alternativami tohoto tance a měli možnost si některé figury sami vyzkoušet. Hodinové vystoupení zakončili soutěží dětí společně s profesionály.

index | 1-10 | následující | Celkem 1306 článků